Nazwa forum

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2016-12-07 00:47:37

K_Was
Moderator
Dołączył: 2016-11-30
Liczba postów: 167
WindowsFirefox 50.0

Wasia [ZAMKNIĘTY I ZABRANY]

Dwóch rebeliantów siedzi na gruzach, palą papierosy, z jednej butelki małymi łykami piją wódkę, gadają. O mało na nich nie wpadliśmy, wybiegając zza rogu. Chowamy się, słyszymy ich rozmowę: - Drago, pamiętasz swoją pierwszą ofiarę? Ja strzałem w pierś zabiłem swojego sąsiada. - Moją grupę kompanów zabijania uczył emerytowany policjant – na świniach – mówi Drago. - Pokazywał, jak podrzynać gardła. Rzucał nam świniaka na ziemię i krzyczał – zrób to Drago, zrób to! Kilka dni później w czasie patrolu ulicznego trafiliśmy na grupę mężczyzn. Postanowiliśmy z kolegami, że się sprawdzimy, tylko tyle. Wybraliśmy jednego, jeden z nas przytrzymywał, a ja jednym sprawnym ruchem poderżnąłem mu gardło. Wiesz co Branko? On krwawił i kwiczał tak samo jak ta świnia.

Rzuć kością.
1-3 Bezszelestnie wycofujemy się i uciekamy. Nic tu po nas!
4-10 Temu gnojowi należy się kara!
Wylosuj postać do walki. Dodaj jej 1xRana.

Offline

#2 2016-12-13 18:05:35

M_Swierkot
Administrator
Dołączył: 2016-11-29
Liczba postów: 20
WindowsChrome 54.0.2840.99

Odp: Wasia [ZAMKNIĘTY I ZABRANY]

Rzuty kością nie mogą być do decyzji bochaterów (one nie są nigdy losowe). Losowść można stosować do czegoś innego - w tym przypadku, czy bochaterom udało się wyślizgnąć.

Czyli, najpierw decyzja:

Wycofujemy się, nic tu po nas (rzut kością czy się uda)

Walczymy!

Uwaga na boku - staramy się unikać kolokwializmów oraz jasnych stanowisk w stylu (należy się kara!), raczej opisujemy same podjęte akcje bez motywacji.

Offline

#3 2016-12-14 14:59:42

K_Was
Moderator
Dołączył: 2016-11-30
Liczba postów: 167
WindowsFirefox 50.0

Odp: Wasia [ZAMKNIĘTY I ZABRANY]

Po poprawkach, do oceny:

[KWS008, RESIDENTS]

Dwóch rebeliantów siedzi na gruzach, palą papierosy, z jednej butelki małymi łykami piją rakiję, rozmawiają. O mało na nich nie wpadliśmy, wybiegając zza rogu. Chowamy się, przysłuchujemy się: - Drago, pamiętasz swoją pierwszą ofiarę? Ja strzałem w pierś zabiłem swojego sąsiada. - Moją grupę kompanów zabijania uczył emerytowany policjant – na świniach – mówi Drago. - Pokazywał, jak podrzynać gardła. Rzucał nam świniaka na ziemię i krzyczał – zrób to Drago, zrób to! Kilka dni później w czasie patrolu ulicznego trafiliśmy na grupę mężczyzn. Postanowiliśmy z kolegami, że się sprawdzimy, tylko tyle. Wybraliśmy jednego, jeden z nas przytrzymywał, a ja jednym sprawnym ruchem poderżnąłem mu gardło. Wiesz co Branko? On krwawił i kwiczał tak samo jak ta świnia.

> Bezszelestnie wycofujemy się i uciekamy. Nic tu po nas!

Rzućcie Czarną Kością:
1-3 Mężczyźni was usłyszeli i biegną w waszą stronę - musicie się bronić – patrzcie KWS009
4-10 Uciekacie ile sił w nogach.

> Walczymy z nimi - wylosujcie postać do walki. Udało jej się zabić jednego mężczyznę, drugi uciekł. Przydzielcie postaci 1 Ranę.

KWS009
Walka była krótka – mężczyźni nie mieli przy sobie broni, a na dodatek byli pijani. Wystarczyło kilka ciosów, by dać im radę.
Każda z postaci otrzymuje 1 Ranę.           


czy walka rozpisana tak jak powyzej, na króciutki, ale osobny skrypt, jest ok?
Przy okazji - proszę o wytłumaczenie czym jest test Prowess, czemu ma służyć w grze i jak się go robi.

Wiadomość dodana po 3 h 24 min 54 s:
[KWS035, RESIDENTS]

Goran to mój przyjaciel z dzieciństwa, kompan ze szkolnej ławki. Taki, z którym ciągnie się dziewczyny za warkocze, a po lekcjach kradnie jabłka w sadzie i pali pierwsze papierosy podkradnięte ojcu. Jakież było moje zdziwienie, gdy prawie wpadliśmy na siebie w tej bezkresnej ciemności. Tym większe, że kilka lat temu Goran wyjechał z rodzicami do Niemiec. Padliśmy sobie w ramiona.

- Stary! Ledwo cię rozpoznałem, co ty tu robisz?
- Bracie, jak dobrze cię widzieć w zdrowiu! Musiałem wrócić. Nie mogłem siedzieć spokojnie i oglądać w telewizji obrazków z niszczejącej stolicy. Matka prawie zemdlała, gdy się z nią żegnałem. Przystąpiłem tu do oddziału broniącego miasta. Stacjonujemy za parkiem, po drugiej stronie rzeki.
- Goran! Tam jest mieszkanie moich dziadków! Błagam, nie mam od nich wieści od początku oblężenia. Pamiętasz, mieszkają naprzeciw boiska, nad sklepem mięsnym.
- Niczego nie mogę obiecać. Ale spróbuję... Tymczasem, muszę już iść, mamy tu trochę roboty. Dbaj o siebie!

Połóżcie żeton z numerem skryptu KWS036 na talii Visitors, rozpatrzcie go 3 nocy.

KWS036

Goran wpadł do nas tylko na chwilę. Przyniósł informację, że kamienica dziadków została zbombardowana i nikt już tam nie mieszka.
Podnieś postaci Misery o 1.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
polskirealliferp - smalskill - pylmatpz - polandrulez - grovestreetrpgmta